Nurtem Stobrawskich Smaków – przepiśnik kulinarny

Aktualnie realizowane projekty

Głównym celem projektu jest propagowanie idei „Smart Villages” poprzez promocję sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie oraz produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych. Projekt ma na celu również pielęgnowanie tożsamości kulturowej, tradycji lokalnych oraz promocji dziedzictwa kulinarnego na obszarze Opolszczyzny. Zadanie będzie realizowane na obszarze powiatu kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego w województwie opolskim.

W ramach działań zostanie przeprowadzona inwentaryzacja, a na jej postawie stworzona baza potraw kulinarnych sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie oraz potraw tradycyjnych, regionalnych i lokalnych z terenu powiatu kluczborskiego (Gminy: Kluczbork, Wołczyn, Byczyna i Lasowice Wielkie), oleskiego (Gmina Olesno) i namysłowskiego (Gmina Pokój).

Na podstawie tej bazy powstanie szlak kulinarny potraw regionalnych obejmujący powiat kluczborski, oleski i namysłowski oraz zostanie wydany przepiśnik, w którym znajdą się receptury na przyrządzenie najciekawszych potraw z regionu.

Aktualności

Tytuł

Tytuł

Tytuł

Statystyki

praca fundacji w liczbach

3

zrealizowane projekty

86

Godziny przeprowadzonych szkoleń i warsztatów

15

zaangażowani wolontariusze